Sprzątanie dzielnic

0
1309

Podczas międzynarodowej akcji „Sprzątania Świata” radni z dzielnic wspólnie z mieszkańcami uporządkowali najbardziej zaśmiecone tereny na Działkek Leśnych, Karwin, Pogórza i w Wielkiego Kacka.

W tym roku Wydział Środowiska zachęcał placówki edukacyjne, mieszkańców i wszystkich, którym matka ziemia nie jest obojętna do organizowania małych lokalnych inicjatyw. W ramach akcji zapewniał bezpłatne worki i rękawice oraz odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów, wystarczyło jedynie zapisać się za pomocą formularza zgłoszeniowego.

W porządkowaniu Działek Leśnych wzięły udział rodziny z dziećmi, radni oraz młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przy PKM Gdynia. Chętnych do sprzątania nie zabrakło także na Pogórzu. Dzięki inicjatywie radnych Anny Koy oraz Anny Zięby, wysprzątano ulicę Złotą, okolice torów i lasku przy ul. Miedzianej. Zebrano siedemdziesiąt worków przeróżnych śmieci, wśród nich kanapę, kilka telewizorów, monitor oraz lodówkę.

Do akcji dołączyła również Rada Dzielnicy Karwiny, akcję koordynowali Adam Skurat, przewodniczący Zarządu Dzielnicy i Piotr Borek, wiceprzewodniczący. Uczestnicy zebrali ponad trzydzieści worków odpadów, przede wszystkim szklane butelki, plastiki, ale natrafili także na karnistry po paliwie, opony czy odzież.

W niedziele rano na terenie sąsiedniej dzielnicy Wielki Kack, gdzie wśród organizatorów i uczestników znaleźli się radni dzielnicy Agata i Kajetan Lewandowscy, Monika Groth i Michał Kosmecki. Zebrano liczne worki z odpadami, wśród których znalazły się takie „skarby” jak umywalka czy akumulator. Podobnie jak w pozostałych dzielnicach, także akcję w Wielkim Kacku wsparło wielu młodych ludzi.

Fot. fb rad dzielnic

Oprac. Paweł Musiał