Redłowo: spacer z tajemnicami

0
674

Spacer z przewodnikiem pt:”Tajemnice Redłowa” już za nami. Duża frekwencja wydarzenia potwierdziła, że pomysł spodobał się mieszkańcom dzielnicy.

Niewątpliwie był świetną integracją pokoleń, gdyż w spacerze wzięły udział całe rodziny oraz osoby w różnym wieku. Pani Przewodnik opowiedziała o wielu interesujących historiach i postaciach związanych z Redłowem.


– Pierwsze wzmianki o wsi Redłowo pochodzą z 1362 roku w zapiskach Macieja z Gołańczy.
– nazwa Redłowo pochodzi najprawdopodobniej od używanego niegdyś narzędzia rolniczego- redła.
– Dowiedzieliśmy się, że w sierpniu 1924 r w Domu Wczasowym w Redłowie wypoczywała pisarka Maria Dąbrowska. Która wspominając pobyt w Redłowie pisała o tym miejscu – „jarzębinowa ziemia”.
– największych skarbem rezerwatu Kępa Redłowska jest jarząb szwedzki objęty na stanowiskach naturalnych w Polsce ścisłą ochroną gatunkową i wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin, jako gatunek zagrożony
– W 1935 roku Redłowo zostało przyłączone do miasta Gdyni.


Uczestnicy imprezy otrzymali upominki w postaci płóciennych toreb z logo naszej dzielnicy – jarząbem szwedzkim. Zainteresowanie imprezą, jej pozytywna atmosfera utwierdziły nas w przekonaniu, że warto działać na rzecz dzielnicy i jej mieszkańców. Na pewno spacery z przewodnikiem wpiszą się na stałe w kalendarz imprez w Redłowie.

Źródło: FB RD Redłowo

Oprac. Martyna Rodzik