Redłowo: Skwer przy ul. Cylkowskiego

0
297
default

Skwer między ulicami Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Boh. Starówki Warszawskiej przeszedł prawdziwą metamorfozę.

Na wspomnianym terenie pojawiły się nowe sprzęty zabawowe i siłowe, nowe bezpieczne nawierzchnie, ogrodzenie, nasadzenia czy elementy małej architektury. Inwestycja została zrealizowana w oparciu o zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gdyni pn.: Modernizacja skweru przy ul. Cylkowskiego – uatrakcyjnienie terenu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którego autorem jest Adam Cieślicki. Środki na ten cel przeznaczyła również Rada Dzielnicy Redłowo w ramach zadań inwestycyjno-remontowych.

Prace obejmowały przebudowę istniejącego placu zabaw, umieszczonego pośród terenu zieleni ograniczonego ulicami Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Boh. Starówki Warszawskiej w Gdyni poprzez poprawienie funkcjonalności skweru. Zanim pojawiły się nowe sprzęty konieczne było wykonanie prac rozbiórkowych i ziemnych. O realizację projektu zabiegała Rada Dzielnicy Redłowo, RD przekazała również środki na ten cel, inwestycja była na liście priorytetów.

To efekt starań wszystkich mieszkańców. To mieszkańcy wyszli z inicjatywą, aby ten teren zagospodarować, przede wszystkim aby powstał tu nowoczesny plac zabaw. Taki mamy, a nawet dwa! Są wielofunkcyjne, dla każdego i przede wszystkim bezpieczne. Mamy również przestrzeń dla osób starszych. Cieszymy się, że wspólnymi wysiłkami mieszkańców i Rady Dzielnicy udało się zrealizować prace – mówi dla gdynia.pl Radosław Maślak, Przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo.

Skwer na skrzyżowaniu ulic Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Bohaterów Starówki Warszawskiej to popularne miejsce spotkań mieszkańców. Przed remontem to miejsce nie zachęcało do spędzania tam czasu. Obecnie, dzięki bezpiecznym nawierzchniom oraz sprzętom zabawowym i siłowym będzie to kolejne w Gdyni miejsce rekreacji i odpoczynku.

Oprac. Małgorzata Trasna