Pogórze: Gordonki 🗓

0
162

Biblioteka Pogórze zaprasza 5 marca o godzinie 11:00 rodziców z dziećmi do 2 roku życia do wspólnej zabawy. Obiekt otworzy się na świat muzyki wg. Edwina E. Gordona muzyka, teoretyka i psychologa muzyki.

Uczestnicy wydarzenia będą wspólnie dla dzieci i z dziećmi śpiewać śpiewanki i rytmiczanki, w różnych skalach, metrach i rytmach. Dzięki prostym sylabom pa, ba, itp. staną się im szczególnie bliskie. W ciszy, która jest niezbędnym elementem, dzieci będą miały możliwość otwartej, twórczej wypowiedzi, jaką jest ich własna improwizacja.

“Dowodem życia jest ruch”, damy więc sobie szansę swobodnego ruchu oraz jego koordynacji z oddechem i śpiewem. W roli głównej  najważniejszy instrument: ciało i żywy głos.

Zajęcia poprowadzi Milena Ciesielska, propagator i praktyk teorii nauczania muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na wydziale wokalno-aktorskim, pedagożka i instruktorka Gordonowska. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne: +48 6624443 lub mailowo: filianr4@bibliotekagdynia.pl.

Mediateka Pogórze – Gdynia, ul. Porębskiego 21

Spotkanie finansowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2023 „Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze”.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled Pogórze