Cisowa: Nowe miejsce rekreacji i wypoczynku

0
597

Na ul. Kcyńskiej w najbliższym czasie powstanie ogród różany, zmodernizowany zostanie plac zabaw oraz siłownia pod chmurką. Inwestycja jest realizowana z Budżetu Obywatelskiego, środki na to zadanie przekazała również Rada Dzielnicy Cisowa.

Zmiany na terenie przy ul. Kcyńskiej realizowane są w ramach zwycięskiego projektu BO, prace współfinansuje Rada Dzielnicy Cisowa w ramach zadań inwestycjno remontowych a inwestycję realizować będzie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, który właśnie rozstrzygnął postępowanie w tej sprawie.

Roboty budowlane zakładają budowę ogrodu różanego, nową roślinność, ale także sprzęty zabawowe czy siłowe. Po wykonaniu prac, teren będzie zachęcać zarówno do odpoczynku w otoczeniu natury, ale i do aktywnego spędzania czasu na powietrzu. Sprzęty zabawowe i siłowe, które zostaną zamontowane na wspomnianym terenie: zestaw zabawowy, piaskownica, karuzela, huśtawkę „bocianie gniazdo”, urządzenie siłowe „wyciąg + wyciskanie”, urządzenia siłowe: orbitrek, wioślarz, twister + wahadło, drabinka + podciąg nóg, ławki miejskie zostaną dodatkowo wyposażone w uradzenie fitness do ćwiczeń nóg.

Zagospodarowanie zieleni zakłada: krzewy róż okrywowych Principessa, Bentheimer, The Fairy, łąka kwietna na istniejącym trawniku, krzewy suchodrzewu chińskiego oraz uporządkowanie terenu i wykonanie nawierzchni z trawy naturalnej. W pierwszym etapie prace zakładają przygotowanie i zabezpieczenie terenu oraz wykonanie prac ziemnych. Wykonawca dostarczy i zamontuje urządzenia zabawowe, urządzenia siłowni zewnętrznej, w ramach prac wykonana zostanie również nawierzchnia, ogrodzenie i nasadzenia.

Projekt realizowany z BO, współfinansowany ze środków Rady Dzielnicy Cisowa. Autorem zwycięskiego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego jest Paweł Korycki. – We wspomnianym miejscu obecnie funkcjonuje plac zabaw i boisko. Po wykonaniu zaplanowanych prac będzie to nowoczesny teren sportowo-rekreacyjny, który będzie miejscem spotkań, rekreacji i zabawy na świeżym powietrzu. Wspólnie z mieszkańcami, z niecierpliwością czekamy na realizację projektu – mówi autor projektu pan Paweł Korycki.

Prace wykona wyłoniona w przetargu firma I Move sp. z o.o., z którą ZDiZ podpisze umowę w marcu. Koszt robót to 320 685,76 zł. Termin wykonania zadania to 120 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

Oprac. Małgorzata Trasna