On-line: Rodzinne czytanki 🗓

0
746

Teatr Miejski zaprasza w niedzielę na zajęcia edukacyjne online, realizowanych w ramach projektu: „Kilka minut teatru dziennie (prawie) codziennie”.

Podczas zajęć będziecie mieli okazję by spotkać się aktorami oraz spędzić radośnie i twórczo czas w rodzinnym gronie, bez wychodzenia z domu. Weźmiemy na warsztat przedmioty domowe, które w okamgnieniu mogą stać się rekwizytami w waszym domowym teatrze.  Wystarczy uruchomić wyobraźnię, by usłyszeć głos: młynka do kawy, rodziny sztućców, skarpetki, która uciekła z  pralki, a nawet (pozornie) zwykłego sznurka.

12 lipca, od godz. 16:00-17:00, na platformie zoom, odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Rodzinne czytanki. Domowe rekwizytorium”, których bohaterami są przedmioty domowe. Tym razem weźmiemy na warsztat skarpetki, bohaterki uwielbianej przez dzieci serii książek stworzonej przez Justynę Bednarek. Fragmenty „Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)” przeczytają artyści z Teatru Miejskiego: Monika i Krzysztof Babiccy z córką Julią. Następnie pedagog teatru Anna Zalewska-Uberman, poprowadzi „skarpetkowe warsztaty” w rodzinnym gronie, podczas których, stworzymy skarpetkowe stworki i porozmawiamy o sekretnym życiu skarpetek.

Co przygotować ?
– różne niesamowite skarpetki, które macie w domu (małe i duże, te „do pary”, ale również „niedoparki”)
– stare, niepotrzebne skarpetki i materiały plastyczno-krawieckie, takie jak: kolorowe guziki, tasiemki, wstążki, oczka, igła, nożyczki, klej, za pomocą których nadacie nowe życie Waszym skarpetkom
– wygodne miejsce przy stole dla całej rodziny i fragment wolnej przestrzeni, która umożliwi Wam wykonanie prostych ćwiczeń ruchowych
Jak się ubrać?
– koniecznie miejcie na sobie skarpetki, choćby jedną 🙂

Jak się zgłosić?
Zapisy na poszczególne spotkania prowadzimy od poniedziałku do piątku, do godziny 10:00. W każdy poniedziałek można zapisywać się na inny warsztat.

Wstęp jest bezpłatny. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Należy podać:
– datę warsztatu
– imię i nazwisko opiekuna
– liczbę uczestniczących osób
– wiek dzieci
– adres e- mailowy i numer telefonu

Oprac. Krzysiek Marecki

Scheduled kulturalnie