Awans KS Badminton School

0
825

Klub Sportowy Badminton School w najważniejszym spotkaniu sezonu pokonał w Bieruniu Spartakusa Niepołomice​ 4:2 i tym samym zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraligi!

Oznacza to, że po 30 latach Gdynia znów będzie mogła pochwalić się ekipą występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej w badmintonie.

Droga do upragnionego awansu była długa i wyboista. Rozgrywki I ligi podzielone były na dwie grupy: północną i południową. W pierwszej z nich ekipa z Gdyni mierzyła się z drużynami z Białegostoku, Suwałk, Olsztyna oraz Warszawy. Zmagania ligowe były trudne, ale dzięki zaangażowaniu zawodników i działaczy udało się osiągnąć założony cel i wywalczyć awans do turnieju centralnego 1. Ligi Badmintona w Bieruniu. Tam gdynianie w najważniejszym meczu sezonu pokonali Spartakusa Niepołomice i mogli rozpocząć świętowanie.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Marta Gałkowska, Maria Taraszkiewicz, Karolina Sieciechowicz, Agnieszka Szrajda, Urszula Grządzielska – Zblewska, Mateusz Dynak, Łukasz Komar, Krystian Warcholak, Michał Rogowski, Robert Śmierzchalski, Marcin Woźniak oraz Antoni Jabłoński.

Oprac. Krzysiek Marecki