Ogłoszenie wyników BO2023 🗓

0
377

Głosowanie w jubileuszowej, 10. edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego się zakończyło! Opracowywanie list zwycięskich projektów oraz obliczanie frekwencji trwa, a wyniki będzie można poznać już w czwartek, 21 września – podczas otwartego spotkania w UrbanLab Gdynia.

Budżet Obywatelski (BO) to proces koordynowany przez Laboratorium Innowacji Społecznych, w którym gdynianie i gdynianki zgłaszają projekty zmian, a potem decydują w głosowaniu, które z nich powinny zostać zrealizowane przez miasto. W tym roku mieszkańcy i mieszkanki wybierali spośród 286 projektów, a do rozdysponowania było blisko 12 milionów złotych.

To, które projekty dzielnicowe (małe i duże) oraz Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego zyskały największą liczbę głosów mieszkańców i zostaną zrealizowane – zostanie ogłoszone już w czwartek, 21 września o godz. 17.00 w UrbanLabie. Udział w tym spotkaniu mogą wziąć wszyscy zainteresowani, nie trzeba się zapisywać.

Wyniki głosowania zostaną także opublikowane w serwisach internetowych www.bo.gdynia.pl oraz www.gdynia.pl.

Podczas czwartkowego wydarzenia przedstawione zostaną także wyniki rankingu frekwencji BO2023 oraz laureaci premii +1. W dzielnicy z najwyższą frekwencją zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt dzielnicowy duży (tzw. pierwszy pod kreską). A w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane – również „pierwsze pod kreską” – dodatkowe projekty małe. Przeznaczone na nie zostaną środki spoza puli Budżetu Obywatelskiego.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled budżet obywatelski miasto