Uczniowski Budżet Obywatelski 23/24

0
701

Rusza nowa edycja Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego, wydarzenia pod patronatem naszego serwisu.

Pragniemy zaprosić uczniów i szkoły do udziału w Uczniowskim Budżecie Obywatelskim – edycja 2023/2024. Jest to projekt, dzięki któremu będziecie mieli wpływ na to, jak wygląda i zmienia się Wasza szkoła, stając się po trosze obiektem Waszych marzeń. Dzięki UBO uczniowie będą mogli zmieniać otoczenie w jakim przebywają dużą część dnia, zrealizować swoje pomysły i świetnie się przy tym bawić. Uczniowski Budżet to także lekcja współdecydowania o szkole oraz współodpowiedzialności za nią.

Przystępując do projektu szkołą otrzyma 1.000 zł od Wydziału Edukacji, a organizatorzy podpowiedzą, jak pozyskać kolejne środki. Szkoły otrzymają regulamin, wzory plakatów oraz kart do głosowania. Przeprowadzone zostaną warsztaty pomagające zgłosić własne pomysły do projektu. Wsparciem dla całej inicjatywy będzie obecność przedstawicieli Laboratorium Innowacji Społecznych, organizatora gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, oraz Wymiennikowni, która jest partnerem wydarzenia.

Uczniowie powinni zgłosić chęć uczestniczenia w UBO do Dyrekcji szkoły. Jeśli kierownictwo wyrazi zgodę, powinna wysłać zgłoszenie do Wydziału Edukacji na adres: wydz.edukacji@gdynia.pl. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z organizatorami przez messengera oraz tradycyjnie na e-mail: uczniowskibudzetobywatelski@gmail.com

Oprac. Paweł Musiał