Noc Muzeów online 🗓

0
1217

Gdyńskie Muzeum Emigracji wraz z TikTokiem zapraszają na „Noc Muzeów” na platformie

 

TikTok z okazji „Nocy Muzeów” wspólnie z wybranymi instytucjami, w tym Muzeum Emigracji w Gdyni przygotował zupełnie wyjątkowe wydarzenie na platformie. By umożliwić użytkownikom zagłębienie się w sztukę, w sobotę 15 maja na TikToku odbędą się specjalne transmisje na żywo, które poprowadzą wybrane instytucje kultury. Poza Muzeum Emigracji, które przedstawi swoją ekspozycję opowiadającą historię emigracji z ziem polskich w okresie ostatnich 200 lat, live przygotują Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, oraz Muzeum Polskiej Piosenki. To idealna okazja do zapoznania się z działalnością tych instytucji, obejrzenia aktualnych wystaw i wirtualnych spotkań z ekspertami. A to wszystko z domowego zacisza, przy użyciu smartfona.

Sztuka i kultura to tematy ważne dla TikToka. Globalnie hashtag #art ma ponad 164 miliardów wyświetleń, natomiast w Polsce #sztuka został już wyświetlony ponad 60 milionów razy.

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na LIVE oprowadzanie po wystawie stałej. Transmisja będzie nadawana z dawnego Dworca Morskiego, skąd kiedyś odpływały polskie transatlantyki. Będzie można zobaczyć najciekawsze fragmenty ekspozycji, poznać ciekawostki dotyczące emigracji Polaków i posłuchać trochę o wybranych eksponatach. Na spotkanie zapraszamy 15 maja o godz. 18.30 – mówi Szymon Jocek z Muzeum Emigracji w Gdyni.

TikTok jest idealną przestrzenią do wyrażania twórczej ekspresji. Świetnie udowadniają to prowadzące swoje konta na platformie instytucje kultury, które w interesujący i nietuzinkowy sposób przyciągają na swoje kanały coraz większą rzeszę spragnionych wiedzy użytkowników. Dzięki unikalnym możliwościom platformy mogą docierać do nowych odbiorców i tym samym przedstawić swoją działalność w często zupełnie nowym świetle.
Jedną z nich jest Muzeum Emigracji w Gdyni, którego ekspozycja opowiada historię emigracji z ziem polskich ostatnich 200 lat oraz przybliża przeżycia ludzi opuszczających ojczyznę, ich obawy, nadzieje, a także przyczyny i skutki emigracji.

– Niezwykle cieszymy się, że do naszej inicjatywy dołączyły tak znane i różnorodne instytucje kultury, które z powodzeniem prowadzą już swoje konta na TikToku. Noc Muzeów od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków, dlatego chcieliśmy umożliwić kontakt ze sztuką wszystkim użytkownikom platformy, a zwłaszcza tym, którym nie uda się obchodzić tegorocznego wydarzenia w formie stacjonarnej. TikTok to miejsce pełne wartościowych, edukacyjnych treści, które pomagają nam pogłębiać wiedzę oraz rozwijają nowe pasje. Jestem przekonana, że transmisje na żywo spotkają się z zainteresowaniem naszej społeczności, która jest niezwykle zaangażowana w aktywności przygotowywane i udostępniane dla nich na platformie” – dodaje Paula Kornaszewska, Head of Operations Team TikTok Polska.

15 maja na platformie odbędą się 4 transmisje LIVE w godzinach:
17:30 na profilu Muzeum Polskiej Piosenki
18:30 na profilu Muzeum Emigracji
19:30 na profilu Centrum Nauki Kopernik
20:00 na profilu Muzeum Narodowego w Warszawie

TikTok jest czołową platformą dla krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie i wzbogacanie życia ludzi poprzez oferowanie im miejsca do twórczej ekspresji i wymiany doświadczeń, które są prawdziwe, radosne i pozytywne. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio https://www.tiktok.com/pl/

Źródło: mat. prasowe organizatora

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled kulturalnie