Dzielny Ahab zaprasza 🗓

0
1406

Teatr Gdynia Główna zaprasza w niedzielę na godzinę 12.00 na spektakl Dzielny Kapitan Ahab.

nasza recenzja:

Nietypowy kapitan Ahab

Już w najbliższą niedzielę, 10 października o godzinie 12.00 okręt wielorybniczy “Pequod” wypłynie w ostatni (w tym sezonie) rejs! Widzowie, którzy zaokrętują się na pokład i dołączą do spektaklu “Dzielny Kapitan Ahab” mogą liczyć na prawdziwą męską przygodę na pełnym morzu. Wyruszymy wspólnie na poszukiwanie białego wieloryba, czekają nas spotkania z fascynującymi morskimi stworzeniami, solidna porcja przygód oraz… OŚMIORNICA! 

Sztuka inspirowana jest powieścią Moby Dick Hermana Melville’a, jest awanturniczą podróżą morską, porywającym spektaklem, przenoszącym widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. 

Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.

Spektakl nominowany do nagrody Galion Gdyński 2017 w kategorii debiut artystyczny!

Bilety: 30 zł
Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, teatr@teatrgdyniaglowna.pl, sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Oprac. Amelia Bielska

 
Scheduled kulturalnie