Portova nagrodzona

0
730

Gdyńska inwestycja mieszkaniowo-usługowa Portova, została doceniona w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2020”.

Organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) przy współudziale Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego konkurs „Budowa Roku” jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży budowlanej. To przegląd polskiego budownictwa, który na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń promujących branżę oraz osiągnięcia projektantów, inwestorów i wykonawców. Przedmiotem Konkursu są obiekty budowlane lub proces inwestycyjny (również modernizacyjny) ze wszystkich rodzajów budownictwa. Jak czytamy na stronie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa „zgłoszone do konkursu budowy wykorzystują najnowocześniejsze technologie, nowoczesną organizację procesu inwestycyjnego i każda z nich stanowi wzór do naśladowania dla całej branży”.

W 31. edycji konkursu przyznano nagrody w ośmiu kategoriach – 18 nagród I stopnia, 17 – II stopnia i 10 – III stopnia. W kategorii „Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne do 35 mln zł” nagrodę I stopnia otrzymał m.in. zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej Portova przy ul. Węglowej 22, 24 w Gdyni.

To bardzo charakterystyczny, biały kompleks z wysoką na ponad 50 metrów (trzeci pod względem wysokości budynek mieszkalny w Gdyni) wieżą zamykającą kompozycyjnie oś ulic Świętojańskiej, placu Kaszubskiego i Portowej. Za projekt odpowiedzialne jest gdyńskie Studio Architektoniczne Kwadrat, a inwestorem jest gdyński deweloper Invest Komfort.

Z pozostałymi nagrodzonymi realizacjami w 31. edycji konkursu „Budowa Roku” można zapoznać się na stronie konkursu.

Oprac. Mateusz Kalinowski