Wielki finał konkursu czytelniczego!

0
755

W PSSP dnia 12 czerwca odbył się Wielki Finał konkursu czytelniczego „Czytanie? Jestem na TAK!”. Eliminacje konkursowe trwały cały rok. Po przeczytaniu wszystkich książek i rozwiązaniu testów z pytaniami udało się wyłowić 10 osób z największą ilością punktów.

Finał wzorowany był na jednym na najlepszych polskich teleturniejów: „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie zasiedli w półkolu, pani Iza Łasińska- Romik czytała pytania, a dzieci wskazywały, kto ma odpowiadać na kolejne pytanie. Emocje rosły z chwili na chwilę, bo chociaż na początku nikt nie dał się zmylić, to jednak pytania stawały się coraz trudniejsze. W końcu na „polu walki” zostały już tylko trzy uczestniczki.  Najdłużej prawidłowo odpowiadała na pytania Małgosia K. z klasy 3A. Zaraz za nią uplasowały się Kasia B. z klasy 5A oraz Janka D. z klasy 5B.

Wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału ogromnie gratulujemy. A jeśli poczuliście się chociaż trochę zaintrygowani i zachęceni, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu czytelniczego!

Źródło: www.pssp.edu.pl

Oprac. Paweł Musiał