Ubierz słupka na Dzień Dziecka

0
1189

Dzień Dziecka coraz bliżej, dlatego Gdynia Rodzinna wymyśliła zabawę, która pomoże sprawić, aby w poniedziałek, 1 czerwca nasze miasto wyglądało zabawnie i kolorowo.

Zapraszamy do przyłączenia siędo wspólnej akcji plenerowej, bądźcie kreatywni i udekorujcie gdyńskiego Słupka! Gdynia rodzinna poszukuje 300 chętnych rodzin do udziału w niezwykłej i zdystansowanej zabawie artystycznej pod tytułem „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka”.

Zasady zabawy:

• Zgłaszacie się do projektu przez formularz na stronie evenea.pl – poszukujemy 300 rodzin.

• Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację, jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Na słupkach nie mogą zostać plamy i ślady naszego szaleństwa.

• W domach projektujecie ubranka dla słupka. Projekty graficzne przesyłacie na adres rodzina@gdynia.pl – to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.

• Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego jest na to aż 19 dni.

• Nadajecie słupkowi imię. To bardzo ważne zadanie.

• 31 maja, w niedzielę, macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, aby był gotowy na 1 czerwca, czyli na Dzień Dziecka.

Na Facebooku Gdynia Rodzinna będą na bieżąco publikowane inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Znajdą się tam również filmiki pokazujące, jak wykonać przykładowe ubranko. Gdynia Rodzinna zainspiruje i podpowie.

Wsparciem merytorycznym i opieką artystyczną nad projektantami zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie – kolorowo i wesoło. Tak jak chcemy, żeby wyglądało nasze miasto, szczególnie w czasie tego święta. Dzięki temu gdynianie, idący do pracy, uśmiechną się od ucha do ucha i to bez względu na wiek. Dzieci pójdą na spacer i zrobią fantastyczne zdjęcia ubranym w najróżniejsze stroje słupkom. Ten dzień ma szansę być wesołym świętem w Gdyni i to dzięki Wam. To co, gotowi do ubrania gdyńskich słupków?

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka