Onlajnowa debata o rowerach 🗓

0
1288

Zapraszamy 18 maja na internetową dyskusję pod tytułem Rowerem przez miasto, organizowaną przez UrbanLab.

Podróżując obecnie środkami komunikacji miejskiej stosujemy nowe obostrzenia dotyczące sposobu jej użytkowania. Nie wszyscy mamy własne samochody i chcemy nimi podróżować. Coraz więcej osób zaczęło przemieszczać się pieszo, rowerem lub na hulajnogach i deskorolkach. Porozmawiamy o gdyńskiej perspektywie, odwołując się do różnych przykładów rozwiązań zmieniającej się przestrzeni publicznej w czasach pandemii. Podczas dyskusji będzie możliwość zadawania pytań i zgłaszania komentarzy.

Link do spotkania podamy wkrótce.

Goście: Jakub Furkal (Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. komunikacji rowerowej), Basia Marchwicka (Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych) oraz Paweł Kimel (Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością).
Moderacja: Magda Dębna (UrbanLab Gdynia)

Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu ecoMIASTO, który skierowany jest do osób zainteresowanych bardziej ekologicznym życiem w mieście i praktycznymi sposobami na wdrażanie innowacji z punktu widzenia użytkownika miasta.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Oprac. Krzysiek Marecki

Scheduled lifehacki