Twój spot może promować Gdynię!

0
814

Jeżeli interesują Cię filmy, ich produkcja, reżyseria lub animacje filmowe, to nadeszło Twoje… 10 sekund. Tyle ma trwać nowy spot dla Gdyni promujący wyjątkowość oferty kulturalnej naszego miasta. Zgłoszenia do konkursu „Gdynia. Pełna kultura” przyjmowane są do 25 sierpnia.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć kilkusekundowy film, który w sposób interesujący, twórczy i czytelny, a przede wszystkim atrakcyjny wizualnie i nowoczesny, promować będzie ofertę kulturalną Gdyni. Film powinien spełniać stawiane przez organizatorów wymogi:
– gatunek: film reklamowy,
– tematyka storyboardu/scenariusza odnosząca się do atrakcyjnej oferty kulturalnej Gdyni,
– czas trwania: 10-15 sek.,
– hasło „Gdynia. Pełna kultura”, opcjonalnie inne hasła.

Konkurs składać się będzie z trzech etapów. W etapie pierwszym, trwającym od 1 do 25 sierpnia 2017 roku nastąpi rekrutacja storybordów/scenariuszy wraz z wymaganymi załącznikami (tj. koncepcja realizacyjna i technologiczna, CV autora). Materiały należy przesyłać na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej: info@gsf.pl do 25.08.2017, w tytule maila wpisując imię i nazwisko oraz hasło „Konkurs kultura”. W treści maila należy podać dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail.

W drugim etapie, od 28 do 30 sierpnia 2017, wybrana zostanie zwycięska praca. Filmy konkursowe oceniać będzie Kapituła Konkursu w składzie:

  • Katarzyna Gruszecka- Spychała – wiceprezydent Miasta Gdyni,
  • Robert Gliński – reżyser filmowy,
  • Leszek Kopeć – dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
  • Maja Wagner – przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Gdyni,
  • Ewa Kosakowska – naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji.

Ostatni etap trwający od 31 sierpnia do 14 września 2017 polegać będzie na podpisaniu umowy ze zwycięzcą, a następnie realizacji filmu. Zwycięski spot przeznaczony będzie do emisji w telewizji i internecie, podczas imprez kulturalnych oraz dużych cyklicznych wydarzeń organizowanych w Gdyni, jak m.in.: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Open’er Festival, Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT. Autor wybranego filmu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł.

Organizatorem konkursu jest Miasto Gdynia i Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni prowadząca Gdyńską Szkołę Filmową. Regulamin znajduje się na stronie.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Paweł Musiał