Szybka podróż z Gdyni do Japonii

0
1440

Wszyscy marzymy czasem o egzotycznych, dalekich podróżach. Pragniemy posmakować czegoś nowego, interesującego.

Na szczęście, jeśli zależy Ci wyłącznie na doznaniu smakowo-zapachowym, mam dobrą wiadomość. Przy ulicy Starowiejskiej 38 znajduje się lokal o nazwie Umi Ramen, a za jego drzwiami możesz przenieść się zmysłami do kraju kwitnącej wiśni.

Kuchnia japońska jest w założeniu bardzo podobna do naszej, polskiej. Jest w niej całe mnóstwo kiszonek i pikli, warzyw korzeniowych i gorących zup a nawet pierożków. Wśród tradycyjnych dań tego azjatyckiego kraju króluje niewątpliwie najlepsza z zup – ramen. To bardzo gorący wywar podawany z grubym makaronem i przeróżnymi dodatkami.

W menu Umi Ramen znajdziemy kilka sprawdzonych wersji tej parującej, sycącej zupy. Każdy z nich jest dopracowany, a smaki na talerzu komponują się idealnie. Są wersje gęstsze, bardziej grzybowe czy wręcz orzechowe, w których dodatki takie jak świeże kiełki czy marynowane warzywa stanowią doskonałe uzupełnienie smaku. Można też zamówić bardziej klasyczny, przejrzysty bulion, przypominający nasz rosół, który uzupełniają bardziej wyraziste dodatki jak marynowane grzyby shitake, edamame czy mocno doprawione tofu. Tak na prawdę, każdy znajdzie tutaj coś, co spełnia jego gusty smakowe, bo życzliwa obsługa zawsze służy pomocą i doradzeniem przy wyborze tej idealnej zupki.

Należy zauważyć, że restauracja Umi Ramen ma w swoim menu więcej potraw wegetariańskich niż tych mięsnych. Jarskie wersje zupy są na prawdę pysze i sycące a smakiem nie ustępują wersjom “z wkładką”.

Bardzo ciekawą propozycją restauracji jest możliwość zamówienia tak zwanych “dań spod lady”. Są to limitowane wersje tradycyjnego ramenu lub innych pozycji z menu, których normalnie nie znajdziemy w karcie.

Pisanie tego materiału zapewne u niejednego wywołało głód podróży jak i ten spożywczy. Polecam wybrać się osobiście w podróż do Japonii, najszybsza trasa biegnie z Gdyni przez lokal Umi Ramen i ul. Starowiejską 38.

Oprac. Katarzyna Banaś