Oksywie: Przystań Śmidowicza 49 otwarta!

0
1316

Przystań Śmidowicza 49 oficjalnie zainaugurowała działalność. Nowoczesna, przestronna i w pełni dostępna placówka jest kolejną w sieci rozwijanej w Gdyni.

Jednak jako pierwsza łączy tak wiele funkcji, z których korzystać mogą mieszkańcy. Od środy, 23 września, działać tu będą m.in. punkt informacyjny Gdyńskiego Centrum Kontaktu, dzielnicowy ośrodek pomocy społecznej oraz miejski klub seniora.

Już same liczby robią wrażenie. Cztery kondygnacje, ok. 3100 metrów kwadratowych powierzchni budynku (po przebudowie i rozbudowie) i prawie 5,5 tys. metrów kwadratowych działki. W budynku swoje nowe siedziby znalazły Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 2, Miejski Klub Seniora „Północ”, SPOT Światłowcy – Placówka Wsparcia Rodziny i Dziecka, punkt informacyjny Gdyńskiego Centrum Kontaktu oraz Centrum Sąsiedzkie. Na otoczonym zielenią dziedzińcu są urządzenia sportowe i rekreacyjne, miejsce do spokojnego wypoczynku i ogród społeczny. Przystań Śmidowicza 49 na Oksywiu, na której potrzeby przebudowano i rozbudowano dawną siedzibę Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu przy ul. Śmidowicza 49, świadczy mieszkańcom dzielnic północnych wsparcie. Stwarza też możliwości do podnoszenia kompetencji w ramach realizowanych tu projektów z dofinansowaniem zewnętrznym.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska