Rozwiń swoją kreatywność 🗓

0
376

Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznasz podstawy rysunku i malarstwa, nauczysz się dostrzegać inspiracji w otaczającym świecie.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6 na ul. Hallera 9, w czwartkowe popołudnie (17.00-18.30) pobudzisz wyobraźnię i kreatywne myślenie. Stworzysz fantastyczne i unikalne dzieła sztuki w ciekawych formach, wykorzystując różne techniki i zabawy plastyczne.

Warsztaty przewidziane są dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Cykl obejmuje 15 spotkań trwających 1,5 h. Warsztaty zwieńczy wernisaż z powstałych prac. ​Wydarzenie sfinansowane w ramach środków Budżetu Obywatelskiego. Obowiązują zapisy w terminie do 12 września 2021 r. na art.warsztaty21@gmail.com lub telefonicznie – 697727940

W programie m.in.: Malarstwo (akwarela, tempera, akryl – z natury i wyobraźni), Rysunek (ołówek, kreda, węgiel, cienkopis, komiks, rysunek z natury i wyobraźni), Kolaż (wycinanki, kolorowe papiery, gazety), Szycie i tkanie (techniki mieszane z np. farbą, rysunkiem, włóczki, ścinki tkanin o różnych fakturach i wzorach), Złocenie (szlagmetal – technika złocenia na mikstion, na kartonie +technika mieszana), Projektowanie (jak komponować obraz, plakat, dzieło i in.).

Warsztaty dotyczące konkretnych technik malarskich wzbogacone będą pogadanką na temat historii konkretnej techniki i pokazaniem przykładów (korzystanie z albumów, książek o sztuce).​

Oprac. Martyna Rodzik

Scheduled Wzgórze Św. Maksymiliana