Wzgórze: Szkolenia z pierwszej pomocy 🗓

0
222

Zapraszamy na „Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców Wzgórza św. Maksymiliana”, jest to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego Gdynia.

Dwa jednorazowe szkolenia odbędą w terminach: 11 października i 24 października, udział bezpłatny, obowiązują zapisy email: dzielnice@gdynia.pl.

W każdym jednorazowym projekcie będzie mogło wziąć udział max. 20 osób (warunkiem uczestnictwa jest skończony 12 rok życia).
Zajęcia podczas jednego szkolenia będą trwały 5 godzin lekcyjnych. Zakres tematyczny obejmie: rozpoznanie sytuacji na miejscu zdarzenia, ocenę oddechu poszkodowanego, postępowanie z poszkodowanym nieoddychającym, defibrylację oraz inne stany nagłe/obrażenia i urazy mechaniczne.

Podczas szkolenia uczestnicy będą pracować na fantomach, defibrylatorach szkoleniowych, kamizelkach do ćwiczeń ucisku nadbrzusza w przypadku zadławienia oraz sprzęcie monitorującym na bieżąco efektywność wykonywania ucisków klatki piersiowej, przeprowadzi je ratownik medyczny z “Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni”.

Terminy i miejsce:

* III szkolenie odbędzie się 11 października w godz. od 16:00 do 20:00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Artura Grottgera 19 w Gdyni;
* IV szkolenie odbędzie się 24 października w godz. od 16:00 do 20:00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Artura Grottgera 19 w Gdyni.

Szczegóły i informacje pod nr tel. 58 527 35 05

Oprac. Karol Molęda

Scheduled Wzgórze Św. Maksymiliana