Wymyśl nazwę nowej ulicy

0
498

Będzie miała niecałe 210 metrów długości i połączy ul. Hutniczą z dworcem kolejowym Gdynia Chylonia. Nowa ulica, która powstaje na rewitalizowanym osiedlu Meksyk, jako ważna część budowanych tu przestrzeni publicznych odmieni tę część Chyloni.

Usprawni komunikację, poprawi bezpieczeństwo, podniesie jakość życia. Potrzebna jest tylko jej nazwa. Propozycje mogą wskazać nie tylko mieszkańcy osiedla, ale też całej Gdyni. Konsultacje w tej sprawie rozpoczynają się 2 listopada i potrwają do końca miesiąca.

Szansą na poprawę stanu tego miejsca stał się Gminny Program Rewitalizacji Miasta Gdyni. Dzięki staraniom mieszkańców osiedle zostało nim objęte, a zakres zmian wypracowano we współpracy z lokalną społecznością.

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Inwestycja związana z rewitalizacją osiedla Meksyk w Chyloni trwa od maja. W jej ramach powstaje całkiem nowa ulica, łącząca ul. Hutniczą z pętlą autobusową i parkingiem park & ride, budowanymi przy dworcu SKM Gdynia Chylonia. Ta ulica nie ma jeszcze nazwy. Ponieważ cała rewitalizacja Meksyku jest realizowana w ścisłej współpracy z mieszkańcami, chcemy również, by nadanie nazwy ulicy było realizowane we współpracy z nimi – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Między 2 a 30 listopada każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Gdyni, nie tylko osiedla Meksyk, mogą zaproponować nazwę nowej ulicy. Można to zrobić za pośrednictwem Gdyńskiej Platformy Dialogu. Mieszkańcy osiedla Meksyk znajdą w swoich skrzynkach pocztowych ankiety w formie papierowej, które będą mogli wypełnić i oddać w punkcie konsultacyjnym Gdyni OdNowa, działającym w sąsiedztwie siedziby straży pożarnej. Po zakończeniu konsultacji ich wyniki zostaną zebrane i przekazane Komisji Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa Rady Miasta Gdyni, która zarekomenduje nazwę nowej ulicy.

Ankieta zawiera dwa pytania: pierwsze dotyczy faktu zamieszkiwania – bądź nie – na osiedlu Meksyk, w drugim można wskazać najbardziej odpowiednią naszym zdaniem nazwę dla nowej ulicy.

Ankieta, za pośrednictwem której można wskazywać nazwę dla nowej ulicy na osiedlu Meksyk, jest dostępna na stronie www.konsultujemy.gdynia.pl od 2 do 30 listopada. Kwestionariusze w wersji papierowej trafią do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców i mieszkanek osiedla; wypełnione będzie można dostarczać do rewitalizacyjnego punktu konsultacyjnego przy ul. Hutniczej 30 przy skrzyżowaniu z ul. Orzechową, w pobliżu siedziby Straży Pożarnej.

 

Oprac. Martyna Rodzik