Rekord WOŚP

0
733

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała 29. finał akcji. Padł kolejny rekord!

 

Jurek Owsiak, prezes zarządu fundacji WOŚP, ogłosił wyniki akcji. 210 813 830,10 złotych – tyle udało się zebrać dzięki hojności ludzi z całego świata. To nowy rekord – ponad 20 milionów złotych więcej niż w zeszłym roku. To o ponad 20 milionów złotych więcej niż podczas ubiegłorocznego finału. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego i leczenie chorób gardła, nosa, uszu i krtani u dzieci. Nasze miasto również hojnie wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Gdyńskie sztaby zebrały w sumie ponad 925 tysięcy złotych. Jako pierwszy oficjalne wyniki podał sztab działający w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. 220 wolontariuszy zebrało 137 206 złotych, kwestując na ulicach miasta oraz prowadząc sklepik z gadżetami. Sztab In gremio i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni, który tradycyjnie kwestował i prowadził internetowe aukcje oraz stoisko z gadżetami w Centrum Riviera, zebrał 63 890,56 złotych. Rekordową sumę uzbierał największy gdyński sztab – Gdynia dla Orkiestry. Ostateczny wynik, po podliczeniu pieniędzy z puszek od 758 wolontariuszy, e-skarbonki i charytatywnych aukcji na portalu Allegro, to 724 338,97 złotych, czyli o ponad 50 tysięcy złotych więcej niż podczas 28. finału.

Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego i leczenie chorób gardła, nosa, uszu i krtani u dzieci. Fundacja skupi się na pozyskaniu najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju badań, przede wszystkim w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się prawdopodobnie 30 stycznia 2022 roku. Cel zbiórki zostanie ogłoszony jesienią.

Oprac. Amelia Bielska