Anatomia pisania 🗓

0
1242

Biblioteka Gdynia zaprasza w środę 31 marca o godzinie 18.00 na wirtualne spotkanie z pisarką Joanną Bator w ramach nowego cyklu „Anatomia pisania”

 

Transmisja na żywo na profilu FB Biblioteki Gdynia.

W ramach programu będziemy mieli szansę zagościć w domach pisarek i pisarzy, by zobaczyć, jak pracują. Czy czekają na wenę? Przy jakim biurku pracują? O której zasiadają do pisania? Co im przeszkadza, a co pomaga w tworzeniu?

Z Joanną Bator porozmawia Olga Kowalska, autorka bloga WielkiBuk.com. Ale pytania będą mogli zadawać pisarce również widzowie przed monitorami.

Joanna Bator – pisarka, laureatka Nagrody Literackiej Nike, z wykształcenia kulturoznawczyni i filozofka. Była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej, japońskiego Ministerstwa Kultury, Cannon Foundation i Japan Foundation. Za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek. Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize. Za „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator dostała Nagrodę Literacką Nike. (bio za: wydawnictwoznak.pl).

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled kulturalnie