Razem w walce z otyłością

0
735

Trening koszykówki, piłki nożnej, rugby czy nauka siłowania na rękę, a wszystko pod okiem profesjonalnych trenerów i gwiazd sportu.

W Gdynia Arenie odbył się festyn sportowy pod hasłem „Ruszajmy się – razem”. Wzięli w nim udział uczniowie gdyńskich szkół podstawowych uczestniczący w miejskim programie profilaktyki zdrowotnej w zakresie przeciwdziałania i leczenia nadwagi oraz otyłości wśród młodzieży. W zajęciach towarzyszyli im najbliżsi i opiekunowie. Dla młodych gdynian była to także okazja do zapoznania się z ofertą lokalnych klubów sportowych.

Dzieci i młodzież oraz ich rodziny mogli wziąć udział w wielu aktywnościach. Do ich dyspozycji był profesjonalny sprzęt, a nad przebiegiem zajęć czuwali profesjonalni trenerzy, a także gwiazdy sportu. W ramach wydarzenia odbyły się m.in. treningi, które poprowadzili trenerzy i sportowcy klubów: Basket Woman Arka Gdynia, Arka Gdynia Rugby czy Flauta Gdynia oraz piłkarze Arki Gdynia. Swoje umiejętności można było sprawdzić także wraz z zawodnikami i szkoleniowcami z klubu armwrestligu Złoty Tur oraz bokserami Bombardiera Gdynia. Był też pokaz pierwszej pomocy oraz muzyczno-taneczny trening z Magdą Majdrowską z Dance Avenue.

Festyn sportowy zorganizowali: Stowarzyszenie Flauta oraz fundacja Medicover. Natomiast projekt profilaktyki zdrowotnej w zakresie przeciwdziałania i leczenia nadwagi oraz otyłości wśród młodzieży prowadzi miasto Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia.

Obecnie w naszym mieście realizowane są trzy programy polityki zdrowotnej. Oprócz leczenia nadwagi i otyłości, organizowane są także szczepienia ochronne dla dziewczynek w wieku 13-14 lat przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz program mający na celu popularyzację sportu i aktywności fizycznej. Zakłada on organizację bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla młodych sportowców, trenerów, rodziców, które mają upowszechniać kulturę fizyczną oraz motywować do podejmowania działań na rzecz własnego zdrowia i wykonywania badań lekarskich.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka