Radni dzielnic ogrzali Święta!

0
835

W sobotę, 19 grudnia w Centrum Aktywności Rodziny odbyło się podsumowanie akcji „Święta ogrzane sercem” wraz ze świątecznym spotkaniem podopiecznych Stowarzyszenia Dlaczego NIE.

 

Do akcji „Święta ogrzane sercem” z ogromnym sercem i zaangażowaniem przyłączyli się radni z szesnastu gdyńskich Rad Dzielnic. Społecznicy z Babich Dołów, Chwarzna-Wiczlina, Cisowej, Dąbrowy, Działek Leśnych, Grabówka, Karwin, Leszczynek, Małego Kacka, Oksywia, Orłowa, Pogórza, Pustek Cisowskich-Demptowa, Redłowa, Wielkiego Kacka oraz Wzgórza św. Maksymiliana, przygotowali 45 paczek dla wszystkich podopiecznych gdyńskiego stowarzyszenia.

Jako Stowarzyszenie, a także rodzice dzieci z niepełnosprawnościami jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całego wydarzenia. Nie sądziliśmy, że uda nam się na taką skalę rozpowszechnić akcję i zainteresować nią tak wiele fantastycznych, bezinteresownych osób. Radni z gdyńskich dzielnic i wszyscy, którzy ich wsparli – teraz już mogę powiedzieć nasi przyjaciele – pokazali ogromne serce i wrażliwość na drugiego człowieka. Dziękujemy z całego serca. – podkreśla Ela Biernacka, prezeska Stowarzyszenia Dlaczego NIE.

Przygotowanie świątecznych upominków wsparły także mieszkanki Leszczynek – panie Marta i Sonia, Checz Gdynia, wychowawczyni i dzieci z klasy IV E z SP 47, pan Łukasz Kowalski, trener piłkarski, biegacze z OKAS Gdynia, radni miejscy Anna Szpajer, Anna Myszka i Sebastian Jędrzejewski oraz pracownicy z Biura ds. Dzielnic.

Niezmiernie ciszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę dobroci dla osób z niepełnosprawnościami. Od początku ta charytatywna akcja nabrała niesamowitego rozpędu i zaangażowała wiele osób. Przygotowanie prezentów, sprawiło wszystkim dużo radości, ale podzieliliśmy się przede wszystkim sercem, a uśmiech na twarzach dzieci, dał nam największą satysfakcję – podkreślają Piotr Szpajer i Paweł Musiał, radni dzielnic Wielki Kack i Leszczynki, koordynatorzy akcji.

Po raz kolejny życzliwość i zaangażowanie, ze strony Forum Gdyńskich Rad Dzielnic, które koordynowało akcję sprawiły, że wyjątkowe dzieci, poczuły magię Świąt Bożego Narodzenia, w tym trudnym dla wszystkich roku. W wymarzonych prezentach, znalazły się produkty prosto z listu do samego Św. Mikołaja, m.in. książki, płyty, gry, zabawki, kosmetyki i słodycze. Podczas sobotniego wydarzenia dzieci miały okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, zrobić sobie z nim zdjęcie, a na koniec każdego spotkania, obdarowywał je wspaniałymi upominkami.

Pomoc innym daje najwięcej osobistej satysfakcji. Gratuluję radnym z gdyńskich dzielnic tak fantastycznej akcji i życzę Nam wszystkim, abyśmy w Nowym Roku dalej wspólnie się wspierali i przeżywali wiele radosnych momentów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds.rozwoju.

Stowarzyszenie Dlaczego Nie powstało z inicjatywy i potrzeby rodzin dzieci niepełnosprawnych. Ich działalność to 10 lat pracy na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin i przyjaciół w strukturach Stowarzyszenia Orlik Gdynia. Od maja 2009 wyodrębnione zostało Stowarzyszenie o nazwie „Dlaczego NIE”, którego głównym celem jest integracja i pomoc środowiskom niepełnosprawnych. Podopiecznymi Stowarzyszenia są głównie dzieci i młodzież w wieku od 1 do 18 lat. Wśród nich są dzieci niewidome, z zespołem Downa, dziecięcym porażeniem mózgowym, obciążone chorobami genetycznymi i niepełnosprawne intelektualnie.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska