Pomoc medyczna dla dzieci

0
631

Od 1 lipca dzieci, które będą potrzebowały pomocy lekarza w ramach tzw. Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych będą przyjmowane w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Śródmieściu, a nie jak wcześniej – w Redłowie.

O istotnej zmianie dotyczącej przyjmowania małoletnich pacjentów poinformowały Szpitale Pomorskie – wraz z początkiem lipca nocna i świąteczna opieka medyczna będzie świadczona w nowym miejscu. Dzieci, które będą wymagać konsultacji pediatrycznej powinny zgłaszać się z opiekunami do punktu w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w gdyńskim Śródmieściu, wchodząc przez wejście od strony placu Kaszubskiego (nie przez SOR).

Mowa o działaniach Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych, czyli przypadków, w których mali pacjenci wymagają kontaktu z lekarzem między godziną 18:00 a 8:00 w dni powszednie oraz całodobowo w weekendy i święta. Nowa lokalizacja działa od 1 lipca, czyli minionego piątku.

Przypomnijmy, że wcześniej rodzice z dziećmi wymagającymi pomocy medycznej zgłaszali się w tych godzinach do szpitala w gdyńskim Redłowie. Decyzję o zmianie lokalizacji podjęto – jak informują Szpitale Pomorskie – głównie ze względu na ułatwienie i przyspieszenie postępowania w przypadku potrzeby wykonania poszerzonej diagnostyki czy hospitalizacji. Szpital św. Wincentego a Paulo dysponuje oddziałem pediatrycznym z całodobową możliwością wykonywania badań obrazowych, diagnostyki laboratoryjnej czy konsultacji lekarzy-specjalistów.

Oprac. Martyna Rodzik