Open House Gdynia w maju 🗓

0
521

Wycieczki do miejsc z duszą oraz spacery szlakiem dawnych klubów i restauracji – na to mogą liczyć miłośnicy architektury i designu, którzy wezmą udział w kolejnej odsłonie festiwalu Open House Gdynia.

8. edycja festiwalu Open House Gdynia potrwa od 20 do 22 maja. Wkrótce organizatorzy odkryją kolejne karty, ale już dziś wiadomo, że tematem przewodnim tegorocznej odsłony wydarzenia będzie „Powrót do Edenu”.

W planach są m.in. spacery szlakiem dawnych klubów i restauracji. Uczestnicy tradycyjnie odwiedzą też miejsca na co dzień niedostępne.

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu, który na całym świecie otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych przestrzeni. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Szczegółowe informacje są na bieżąco udostępniane na facebookowym profilu festiwalu Open House Gdynia.

Gdynia jest pierwszym polskim miastem należącym do rodziny Open House Worldwide, czyli organizacji zrzeszającej 42 miasta z całego świata. Festiwal popularyzuje wartości historyczne i estetyczne architektury oraz promuje dobry design. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Londynie w 1992 roku.

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled miasto