Obłuże: Dzielny Grześ i św. Mikołaj 🗓

0
801

Zapraszamy na rodzinne oglądanie przedstawienia marionetkowego w wykonaniu Teatru Barnaby. “Dzielny Grześ i św. Mikołaj” to mikołajkowy prezent Biblioteki Obłuże dla najmłodszych czytelników. Transmisję rozpoczynamy w poniedziałek 7 grudnia o godz. 18.00 na stronie FB Biblioteki Gdynia.

“Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” to klasyczne przedstawienie pacynkowe, odgrywane na oryginalnej scence pacynkowej wzorowanej na angielskim teatrze Punch&Judy.

Święta już tuż tuż i na pewno każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami będzie chciała nam wszystko zepsuć. Na szczęście nad pracą Świętego Mikołaja czuwa dzielny Grześ, który nie pozwoli czarownicy na żaden występek i uratuje ten jakże ważny dzień w Roku.

Jak Grześ tego dokona? Chyba najlepiej będzie jak zobaczycie to sami. Przedstawienie Dzielny Grześ i Święty Mikołaj to zabawna historia przeznaczona dla dzieci w każdym wieku. Każdy z bohaterów tego przedstawienia wchodzi w dialog z widzami co sprawia że można się poczuć jak część spektaklu, a komiczna forma teatralna jaką jest pacynka potrafi doskonale rozbawić najsmutniejszego smutasa.

Spotkanie finansowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2020 dzielnicy Obłuże.

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled dzielnica kulturalnie Obłuże