Młodzi na Start

0
627

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie wyjątkowa odsłona wystawy „Młodzi na Start”.

Wyróżnione projekty będzie mógł zobaczyć każdy – bez względu na obowiązujące ograniczenia. Prace pojawią się w witrynach budynku PPNT już 3 grudnia.

Co roku kulminacją konkursu była dedykowana wystawa podczas Gdynia Design Days. Tym razem, w obliczu pandemii, trzeba było zmienić formę i termin. Przeprojektowano założenia tak, aby w nowej i dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości kontynuować promowanie dobrego projektowania i młodych projektantów.

Na wystawie zaprezentowane zostaną najlepsze prace konkursowe młodych artystów, projektantów i studentów kierunków projektowych oraz artystycznych. Temat tegorocznej edycji to „Design XXI wieku”. Zadaniem uczestników było zdefiniowanie, czym jest design przyszłości, na jakie pytania będzie odpowiadał, jakie materiały będą dla niego charakterystyczne, co będzie ważniejsze: mieć czy być, minimalizm: wybór czy konieczność.

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna Elle Decoration. A już 3 grudnia poznamy laureatów tegorocznej edycji. W puli nagród znajduje się 20 tys. zł. Zwycięzca może też liczyć na publikację w Elle Decoration. Jak co roku wystawie towarzyszyć będzie „Strefa Wiedzy”, która odbędzie się 8 grudnia online.

Oprac. Amelia Bielska