Nowe rowerowe stacje napraw

0
927

Służby miejskie przygotowują rowerową infrastrukturę, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni właśnie kończy kompleksowy serwis samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Rower to popularny i ekologiczny środek transportu. Gdynianie chętnie wykorzystują go podczas weekendowych wycieczek czy w drodze do pracy. W czasie obowiązujących obostrzeń pandemicznych jednoślady są świetną alternatywą do podróży po mieście. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie miasta do potrzeb rowerzystów.

Nowe stacje pojawią się pod Estakadą Kwiatkowskiego przy drodze rowerowej na ul. Morskiej, przy ul. Morskiej 93, przy ul. Starodworcowej 34 w okolicach Szkoły Podstawowej nr 20, przy ul. Janka Wiśniewskiego przy potoku Chylońskim (przy Stena Line).

Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi do drobnych napraw i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Możliwe jest też zawieszenie roweru w specjalnym uchwycie na czas naprawy.

Zostały naprawione wszystkie pompy. Wymieniliśmy również zużyte narzędzia oraz uzupełniliśmy skradzione wkrętaki czy imbusy. Niestety, co roku zdarzają się takie incydenty – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej – Dlatego też prosimy o zgłaszanie nam takich ubytków i usterek – dodaje gdyński oficer rowerowy.

Taki incydent można zgłosić mailowo na adres: rower@zdiz.gdynia.pl, telefonicznie tel. 58 761 20 36, na profilu Gdyni Mobilnej na Facebooku: @MobilnaGdynia.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka