Nierówności społeczne a pandemia 🗓

0
558

Jak bada się nierówności, od czego zależą i w jaki sposób można działać na rzecz ich zrównania?

 

Które obszary nierówności najbardziej dotknie/dotknęła pandemia i w których grupach społecznych pogłębi podziały? Które podziały odnowi lub zaogni? Potocznie przyjęło się mówić, że koronawirus nie wybiera i może dotknąć każdego. Czy to stwierdzenie jest w pełni zgodne z prawdą?

Dr hab. Martyna Kobus – pracuje w Centrum Badań nad Nierównościami Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Interesuje się badawczo pomiarem nierówności oraz oceną skutków polityk.

Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu ŻYCIE W TRAKCIE I PO PANDEMII – w jaki sposób miasto może wychodzić z inicjatywami na zmieniające się warunki życia w mieście w trakcie i po pandemii?

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania. Link: https://us02web.zoom.us/j/85308903311. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Spotkanie odbędzie się w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled miasto