Naturalny konkurs dla młodzieży

0
426

Jeśli masz od 12 do 20 lat, kochasz naturę i lubisz tworzyć, a technologie cyfrowe to Twoja pasja – weź udział w międzynarodowym konkursie „Natura bez granic” dla kreatywnych młodych ludzi. 

Międzynarodowy konkurs „Natura bez granic” przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 12 do 20 lat, zamieszkującej przygraniczne województwa Polski z obwodem kaliningradzkim Rosji. Udział w konkursie to świetna okazja, aby naładować baterie na łonie natury, wykazać się pomysłowością, rozwinąć swoje umiejętności techniczne z zakresu grafiki, fotografii i filmowania, pokazać wszystkim, jak piękna jest natura i uchwycić wyjątkowe chwile w kadrze.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

  • krótki film (trwający do dwóch minut) – należy uchwycić jeden lub więcej naturalnych obiektów transgranicznych za pomocą smartfona, aparatu lub kamery, zmontować film i wysłać go na konkurs;
  • plakat – należy narysować plakat za pomocą edytora graficznego na komputerze lub na papierze za pomocą farb czy ołówków, zrobić zdjęcie lub zeskanować rysunek i zgłosić do konkursu.

Zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy wysłać na adres: naturabezgranic@zset.edu.gdynia.pl. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 31 sierpnia.

Dla ułatwienia podajemy listę najpiękniejszych miejsc przyrodniczych o charakterze transgranicznym: Morze Bałtyckie i wybrzeże Morza Bałtyckiego, Mierzeja Helska (Półwysep Helski), Mierzeja Wiślana, Zalew Wiślany, Kanał Mazurski, jezioro Gołdap, rzeka Łyna, rzeka Węgorapa, rzeka Błędzianka (Rominta), Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Dwudziestu pierwszych uczestników konkursu otrzyma pięknie ilustrowaną książkę o transgranicznych obiektach przyrodniczych w Polsce i obwodzie kaliningradzkim, stworzoną przez kaliningradzkich i polskich autorów.

Autorzy dwóch najlepszych prac w każdej kategorii otrzymają następujące nagrody:

  • w kategorii krótki film – kamera GOPRO Eken H9R (nagroda główna) i bransoletka fitness Xiaomi MI Band 6 (wyróżnienie);
  • w kategorii plakat – tablet graficzny Wacom Intuos S Bluetooth (nagroda główna) i pamięć USB SanDisk Ultra Dual USB Type-C o pojemności 256 GB (wyróżnienie).

Organizatorami konkursu są Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni oraz fundacja non profit Istok w Kaliningradzie. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://zsetgdynia.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-projekcie-natura-bez-granic/

Zgłoszenia można przesyłać tylko do 31 sierpnia br.

Oprac. Mateusz Kalinowski