LOTOS Gdynia Aerobaltic 🗓

0
1132

Podniebne emocje w Gdyni! W dniach 21-22 sierpnia 2021 odbędzie się kolejna edycja LOTOS Gdynia Aerobaltic – jednych z największych pokazów lotniczych organizowanych w Europie!

W 2021 część dużych formatów festiwalowych dopiero wznawia swoją działalność. Wiemy także, że nie wszystkie cykliczne imprezy doczekają się tegorocznej edycji, dlatego warto z tym większą radością powitać na mapie imprez tę, do której zdążyliśmy się już w Gdyni przyzwyczaić.

Wśród czynnych gości LOTOS Gdynia Aerobaltic, będziemy mieli okazję podziwiać jedną z najsłynniejszych na świecie grup pokazowych – brytyjską formację – Red Arrows, francuską reprezentację w postaci Rafale Solo Display, czy turecki Solo Türk. Po raz drugi już na gdyńskim niebie będą gościli piloci z grupy Saudi Hawks z Arabii Saudyjskiej. Europejskie Siły Powietrzne będą także reprezentować samoloty ze Szwecji i Niemiec. Polskie wojsko przyśle na lotnisko Kosakowo MiG-a 29 oraz Su-22, a także liczną reprezentację śmigłowców w pokazach dynamicznym i statycznym. Wyjątkową atrakcję będzie także paradny przelot Biało-Czerwonych Iskier. Te i wiele innych zespołów przez dwa dni będzie zapewniać widzom niepowtarzalny podniebny spektakl pełen niesamowitych akrobacji, a także kilka wyjątkowych niespodzianek, których organizatorzy na ten moment nie zdradzają.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych miłośników awiacji. Aerolandia to strefa przeznaczona dla dzieci, na której świetna zabawa połączy się z emocjonującą nauką. Wszystko oczywiście w lotniczym klimacie.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne w tym roku wyjątkowo nie odbędą się pokazy wieczorno-nocne na plaży Gdynia Śródmieście. Pokazy będą odbywać się 21.08 (sobota) oraz 22.08 (niedziela) tylko na lotnisku Kosakowo.

Fot. LemoFLY Marcin Huta, materiały organizatora

Oprac. Paweł Musiał

 

od do
Scheduled Featured miasto