Nasze Instrumenty – warsztaty muzyczne dla dzieci

0
811

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 – 14 lat na wakacyjną przygodę muzyczną z Jackiem Kuleszą w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

Podczas dwudniowego warsztatu każdy zbuduje prosty instrument z przedmiotów codziennego użytku, które często uznawane są za śmieci. Spróbujemy uwrażliwić uczestników na wartość zwykłych rzeczy, które kryją w sobie niezwykły potencjał. Jacek Kulesza żywiołowo opowie o interesujących zagadnieniach związanych z muzyką i zaprezentuje kilka nietypowych dźwięków. Artysta poprowadzi też organizację naszego wspólnego zespołu, aby stworzyć razem utwór muzyczny.

Weźcie ze sobą niepotrzebne już przedmioty, które wydają różne dźwięki (np. wiadro, drewniana łyżka, plastikowa butelka, metalowe łyżeczki, plastikowa miska, koraliki, guziki, stary sznurek, zamykane szczelnie pudełko, niepotrzebne kartonowe pudło, patyki itp.).

Terminy spotkań:
1 grupa: 18 i 19 lipca 2017r. | godz. 10:00 – 15:00
2 grupa: 22 i 23 sierpnia 2017r. | godz. 10:00 – 15:00
Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie najpóźniej do rozpoczęcia warsztatów wypełnioną zgodę rodzica/opiekuna, którą można nabyć bezpośrednio w naszej pracowni bądź pobrać i wydrukować:
https://www.easypaste.org/file/tYKc3TiV/ Zgoda.zd.rodzica.pdf?lang=pl

Warsztaty są darmowe, obecność opiekuna mile widziana, choć nieobowiązkowa
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Jacek Kulesza (ur. 10 lutego 1979 w Gdańsku) – polski muzyk rockowy. Gitarzysta, wokalista, autor tekstów. Przez lata, jako gitarzysta i współautor muzyki, wraz z Grzegorzem “Guzikiem” Guzińskim i Patrykiem “Patem” Stawińskim, stanowił o brzmieniu wybrzeżowej formacji Homosapiens. Po jej rozpadzie został członkiem zespołu Romana Puchowskiego Von Zeit. Koncertował też min. z solową formacją Jacka Lachowicza. Od 2003 roku prowadzi awangardowy projekt muzyczny Jacek Kulesza Trio Waliza i Tamburyn. W JAKTrio oprócz akustycznej gitary, Kulesza wykorzystuje swoiste brzmienie walizki podróżnej i tamburynu, jak również przetworzonych efektów wokalnych. Jest autorem całości muzyki i tekstów, a także gra na wszystkich instrumentach.

Źródło: Laboratorium Innowacji Społecznych

Oprac. Paweł Musiał