Muzyczne Wieczory u Plastyków 🗓

0
1316

Serdecznie zapraszamy na Muzyczne Wieczory u Plastyków – Koncert Kolęd, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia na ul. Orłowskiej 39 o godzinie 17.00.

Wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego z Gdyni pod batutą Karola Hilla. W programie kolędy w opracowaniach kompozytorów polskich i obcych.  Wstęp wolny.

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla to pierwszy akademicki chór działający w tym mieście. Chór powstał jesienią 2001 roku i od tego czasu zrzesza studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków Uczelni. W repertuarze zespołu znajdują się utwory reprezentujące różne epoki: od średniowiecza po współczesność, od małych form a’cappella po wielkie dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami chór regularnie uświetnia wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie – nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami (Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Litwa).

DYRYGENT
Karol Hilla jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego. W latach 2002-2004 kształcił się w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof Wolfganga Zerera. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez takich pedagogów jak Harald Vogel, Susanne Landale, Jon Laukvik, Marek Toporowski.

Oprac. Krzysiek Marecki

Scheduled dzielnica kulturalnie Orłowo twoja szkola Zespół Szkół Plastycznych