Leszczynki: przeniesienie środków

0
659

12 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku, a XIII w tej kadencji, sesja Rady Dzielnicy Leszczynki.

 

W systemie zdalnym prowadził ją Łukasz Strzałkowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy.
W spotkaniu wzięło udział 9 radnych (niestety z przyczyn technicznych jedna osoba nie uczestniczyła w głosowaniu), którzy zatwierdzili uchwałę w sprawie wnioskowania do Prezydenta Miasta Gdyni o przeniesienie niewykorzystanych w roku 2020 środków finansowych.

Przypomnijmy, że w minionym roku nie zrealizowano między innymi urządzenia BRD na drodze rowerowej, materiałów promocyjnych dla Rady Dzielnicy, imprezy sportowo-rekreacyjnej, zajęć Fitness, zajęć taneczno-relaksacyjnych, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dnia otwartego Rady Dzielnicy, pikniku rodzinnego z Grabówkiem, dnia sąsiada, pikniku rodzinnego z Placówką Orew.

Część punktów będzie ponownie omawiana na kolejnym posiedzeniu, gdyż ich wykonanie nie będzie już możliwe bądź konieczne. W wolnych wnioskach poruszono jeszcze sprawy:

  • obsadzenia stanowiska w Komitecie Rewitalizacji przedstawicielem Rady Dzielnicy – wakat wynika z faktu niezgłoszenia się żadnego mieszkańca, a decyzja o wyborze podjęta będzie na kolejnej sesji,
  • odpowiedzi Spółdzielni Mieszkaniowej w temacie wyłączenia przez nią oświetlenia chodnika wzdłuż Estakady przy Parku Zielone Leszczynki (ul. Niemojewskiego) – podjęto decyzję o zawnioskowaniu do ZDIZ o instalacji miejskich latarni,
  • emisji smogu z kominów domów znajdujących się w okolicy ul. Działdowskiej.
    Kolejna sesja Rady Dzielnicy odbędzie się 9 marca 2021 roku.

Oprac. Paweł Musiał