Bezpłatny transport do punktów szczepień

0
703

W związku z rozpoczynającymi się od 25 stycznia szczepieniami osób z etapu 1 przeciwko koronawirusowi, Urząd Miasta Gdyni będzie organizował dla uprawnionych osób bezpłatny transport do wyznaczonych w mieście punktów szczepień.

 

Zgodnie z zaleceniami rządowymi i według wytycznych wojewody pomorskiego osobami uprawnionymi do skorzystania z bezpłatnego, realizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień są:

– osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

– osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Mieszkańcy Gdyni spełniający powyższe kryteria, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia miasta w zakresie bezpłatnego transportu do punktu szczepień i mają już wyznaczony termin szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na taki transport za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii pod numerem telefonu
58 505 59 56, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00.

Z INFOLINII 58 505 59 56 będzie można korzystać od czwartku 21 stycznia br.

TRANSPORT będzie realizowany od poniedziałku od 25 stycznia br.

UWAGA! Uprzejmie prosimy o zamawianie transportu z możliwie dużym wyprzedzeniem, a minimalnie dwudniowym.

Oprac. Amelia Bielska