Dziewczyny na warsztat 🗓

0
834

Centrum Designu Gdynia zaprasza na cykl poświęcony kobietom, które zmieniają oblicze polskiego wzornictwa.

 

„Dziewczyny na warsztat” to historie reprezentantek pierwszego pokolenia projektantek, dorastającego po ’89 roku. W programie: webinary, warsztaty, oprowadzanie kuratorskie i wirtualny przewodnik.

Bohaterki są reprezentantkami takich dziedzin, jak: ceramika i szkło, meble i akcesoria, grafika, tkaniny i szeroko pojęta kreacja. To doskonała okazja, aby zajrzeć do warsztatów projektantek oraz dowiedzieć się więcej na temat umiejętności, narzędzi oraz procesu projektowego, wykorzystywanych w ich codziennej pracy. Tym razem głos zabierają bezpośrednio główne bohaterki, które zdradzają swoje mocne strony i dzielą się przemyśleniami na temat tego, co według nich zdecydowało o ich sukcesie.

Rozpoczynający się 29 stycznia cykl przybliży warsztat projektantek, rozumiany zarówno jako miejsce – studio projektowe, pracownia, w której powstają ich projekty, jak i umiejętności rzemieślnicze i narzędzia, które wykorzystują w swojej pracy na co dzień. Tak szeroko definiowany warsztat pełni kluczową rolę i stanowi bazę dla procesu projektowego oraz świadczy o jakości wytwarzanych produktów. Zaproszone dziewczyny działają samodzielnie lub w kobiecych zespołach, osiągając sukcesy w branży projektowej. Wystawa pokazuje sposób ich pracy, rytuały i codzienność.

W programie:

2 lutego o godz. 17.00 zaplanowano webinar pt. „Serfenta. Rzemiosło w nowoczesnym świecie”. Rozmowę online z Łucją Cieślar będzie moderować Joanna Kurkiewicz.
Kolejny webinar „Agata Królak. Dlaczego praca ilustratorki nigdy się nie nudzi?” odbędzie się 16 lutego o godz. 17.00. Moderatorką będzie Aleksandra Banaś.
Oprowadzanie kuratorskie transmitowane będzie 5 lutego od godz. 17.00 na kanale fb Centrum Designu Gdynia.

2 marca o godz. 17.00 miszkomaszko na instagramie @centrumdesignu.gdynia poprowadzi warsztaty.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na część z nich trzeba się wcześniej zapisać.

„Dziewczynom na warsztat” towarzyszyć będzie wirtualny przewodnik, który zostanie udostępniony 29 stycznia. Gdy tylko będzie to możliwe, wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających. Bez względu na panujące ograniczenia każdy będzie mógł ją zobaczyć w witrynach budynku IV PPNT Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98).

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled miasto