Dzień otwarty w Studium Wokalno-Aktorskim

0
773

Dzień otwarty w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej odbył się już po raz bodaj szósty. Tym razem w zajęciach uczestniczyły 62 osoby. Zainteresowani zjechali się praktycznie z całej Polski – Węgorzewa, Zielonej Góry, Wrocławia, Rzeszowa, Warszawy , Łodzi, Poznania, Szczecina i wielu innych miast.

Dużą grupkę stanowiła tez młodzież z trójmiejskich szkół oraz okolicznych miejscowości a nawet gościa z Goeteborga. Wszystkie chętne osoby już od godziny 10.00 rano mogły skorzystać z konsultacji wokalnych i dykcyjnych prowadzonych przez pedagogów. O godzinie 14.30 rozpoczęły się oficjalnie „Dni otwarte”. Słuchacze powitali gości krótkim pokazem stepu amerykańskiego w wykonaniu roku I i koncertem „Z tak zwanego Jezzu” w wykonaniu III roku pt. Prince of Jazz”.

Potem wszyscy zostali podzieleni na 4 grupy, które uczestniczyły w zajęciach ze śpiewu ,tańca, gry aktorskiej i stepu. Grupy się zmieniały tak, że każdy uczestnik mógł wziąć udział we wszystkich proponowanych zajęciach. Po zakończeniu całego cyklu zajęciowego odbyło się spotkanie ze studentami, pedagogami i dyrektorem szkoły. Można było zadawać pytania dotyczące szkoły, egzaminów wstępnych i innych interesujących uczestników tematów. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym na „Dni otwarte” i zapraszamy w przyszłym roku!

Oprac. Marek Kaczanowski