Gimnazjum nr 4 gościło uczniów z Ukrainy

0
852

W pierwszym tygodniu kwietnia Gimnazjum nr 4 gościło uczniów z Ukrainy. Młodzież
z Drohobycza wraz z opiekunami przybyła do nas w ramach współpracy i wymiany. Zarówno w szkole jak i w domach, w których młodzież oraz ich opiekunowie znaleźli serdeczną gościnę, nasi goście czuli się znakomicie.

W ramach pobytu zostało zaplanowanych i przeprowadzonych wiele aktywności. Młodzież z Ukrainy oraz nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, rozwijających kreatywność oraz warsztatach muzycznych. Aktywnie spędzali czas min.: w Oceanarium poznając ptaki polskiego wybrzeża oraz organizmy żyjące w Morzu Bałtyckim oraz w średniowiecznym Grodzisku w Sopocie gdzie poznali nie tylko jego historię ale również uczestniczyli w warsztatach w plenerze oraz próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. Wiele wrażeń dostarczyła wszystkim wycieczka do oliwskiego ZOO. Zabawa, współpraca i współzawodnictwo towarzyszyły młodzieży w Jump City, U7 oraz w Adventure Park w Kolibkach.

Nasi goście mieli również okazję zwiedzać Trójmiasto, które wywarło na nich wielkie wrażenie. Zachwycały rozmach, nowoczesność oraz  piękne zabytki. Wspólnota, która wytworzyła się między młodymi ludźmi zaowocowała w czwartkowy wieczór pięknym koncertem.

We wrześniu młodzież naszego gimnazjum pojedzie do Drohobycza. A to dopiero początek gdyńsko – drohobyckiej współpracy.

Oprac. Małgorzata Balsewicz