Chylonia: “Busola” w nowej siedzibie

0
806

Po przerwie spowodowanej pandemią Klub Terapii Zajęciowej „Busola” działa pod nowym adresem – w przestrzeni przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wcześniej klub funkcjonował w budynku Młodzieżowego Domu Kultury. Była to jednak lokalizacja tymczasowa. Jego nowy adres to ul. Opata Hackiego 17A. Klub mieści się w parterowym budynku, który umożliwia podjazd lub dojście osobom o ograniczonej sprawności. Osoby z niepełnosprawnościami korzystające z jego oferty mają do dyspozycji zajęcia ruchowe i manualne. Mogą też skorzystać z pomocy psychologa oraz terapeuty.

Największym pomieszczeniem w klubie jest wspólna strefa do zajęć grupowych ze stolikami i pomocami dydaktycznymi. Wydzielono również pokój do indywidualnych rozmów z terapeutą lub psychologiem. Nowa kuchnia wyposażona w sprzęt AGD to miejsce, w którym uczestnicy mogą wspólnie gotować i nabywać kolejnych umiejętności. Łazienkę dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zamontowano poręcze ułatwiające bezpieczne poruszanie się i zadbano o odpowiednie odległości między sanitariatami. Remont budynku wykonało Laboratorium Innowacji Społecznych, natomiast podczas planowania nowej przestrzeni wykorzystano doświadczenia z klubu w Młodzieżowym Domu Kultury.

Klub Terapii Zajęciowej „Busola” działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15.00. Z jego oferty korzystają mieszkańcy Gdyni z niepełnosprawnościami, którzy kwalifikują się do terapii zajęciowej.

Oprac. Mateusz Kalinowski