Certyfikat LabelFrancEducation dla II LO

0
893

23 listopada odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni uroczyste wręczenie certyfikatu LabelFrancEducation.

Jest to certyfikat jakości kształcenia przyznawany przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, na wniosek komisji złożonej z przedstawicieli tego ministerstwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Potwierdza on wysoką jakość nauczania języka francuskiego oraz przedmiotów w języku francuskim. Ponadto wyróżnia placówkę za wysoką jakość organizacji kształcenia. LabelFrancEducation posiada 209 szkól na świecie, w tym tylko 4 w Polsce!

Klasy dwujęzyczne z językiem francuskim powstały w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdyni w 1998 roku, na mocy porozumienia między Urzędem Miasta Gdyni oraz Ambasadą Francji w Polsce. Jesteśmy jedyną szkołą na Pomorzu oferującą taki typ nauczania w języku francuskim. Od tego roku szkolnego współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 26 w Gdyni, której uczniowie klas 7. zaczęli zgłębiać tajniki dwujęzycznego nauczania, by móc kontynuować w przyszłości naukę w systemie dwujęzycznym w naszym liceum.

Oprac. Anna Ćwiklińska-Rutka

fot. gdynia.pl