Licealiści zwyciężają w debatach

0
232

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wygrali debatę oksfordzką zorganizowaną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych, ELSA Gdańsk oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, pokonując I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku.

II Liceum Ogólnokształcące to jedyna w Gdyni szkoła, w której uczniowie uczą się w klasach o profilu prawniczym i dyplomatycznym. Licealiści każdego roku odnoszą szereg sukcesów na zawodach i olimpiadach prawniczych, nie tylko w kraju, ale również na świecie. W debatowaniu jednak dopiero stawiają pierwsze kroki.

Drużynę gdyńską reprezentowali: Zofia Licau, Maria Spychała, Szymon Bieniuk i Marek Kobiella. Organizatorem wydarzenia była Okręgowa Izba Radców Prawnych, ELSA Gdańsk oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, a debata dotyczyła wolności i praw jednostki względem dobra ogółu.

Młodym gdynianom w trakcie przygotowań do debaty konsultacji udzielała Aleksandra Zaręba, prawnik, a grupę wspierały merytorycznie i nie tylko Antonina Majchrzak oraz Wiktoria Lazer. Nagrodę dla najlepszego mówcy debaty otrzymał Marek Kobiella.

Oprac. Karol Molęda