11 milionów złotych na sąsiedzkie pomysły

0
721

W Budżecie Obywatelskim 2022 będzie ponad 11 milionów złotych do rozdysponowania!

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę określającą puli środków, jaka zostanie przeznaczona na realizację sąsiedzkich pomysłów, które zostaną wybrane w głosowaniu.

Pulę środków BO2022 stanowić będzie równowartość 0,5113 proc. wydatków Miasta Gdyni zawartych w sprawozdaniu z wykonania budżetu za rok 2020, a także te środki, które nie zostały wykorzystane w poprzednich edycji. Oznacza to, że łącznie na realizację pomysłów gdynian i gdynianek przeznaczonych zostanie 11 054 272 złote (w tym 10 000 604 zł kwoty bazowej oraz 1 053 668 zł z poprzednich edycji).

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Przed nami już dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Z każdym rokiem, dzięki składanym projektom widzimy, jak zmieniają się potrzeby i oczekiwania mieszkańców i mieszkanek wobec Miasta. Widzimy też, jak dzięki zaangażowaniu gdynian i gdynianek zmieniają się nasze dzielnice. Pula ponad 11 milionów złotych pozwoli na realizację kolejnych pomysłów – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

 

Kalendarz Budżetu Obywatelskiego 2022 zostanie przyjęty zarządzeniem Prezydenta Gdyni do końca roku.

Przypomnijmy, że głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim trwało od 7 do 21 czerwca. Udział mogły wziąć wszystkie osoby mieszkające w Gdyni, bez względu na wiek. Głosowanie prowadzone było elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. W tej edycji do realizacji zostało przekazanych 123 pomysły mieszkańców i mieszkanek – 114 projektów dzielnicowych, jeden miejski ogólny i jeden miejski w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego, trzy w ramach premii za dużą frekwencję, a także trzy dofinansowane przez Rady Dzielnic oraz jeden ze wsparciem finansowym prywatnego darczyńcy. Łącznie w ósmej edycji BO do podziału było 11 148 564 zł. Raport podsumowujący BO2021 jest dostępny tutaj.

 

Oprac. Łukasz Strzałkowski