Zwycięstwo gdyńskich koszykarek

0
450

Koszykarki VBW Arki Gdynia w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną zwyciężyły w meczu z Enea AZS Poznań 70:65. Zimny początek, przyniósł ostatecznie gorące zakończenie, do którego drużynę poprowadziła Jasmine Thomas.

Pierwsza kwarta nie należała do najlepszych dziesięciu minut w wykonaniu zawodniczek Jeleny Skerović, jednak nadzieję na zwycięstwo przyjezdnym, gdynianki dały tylko na na chwilę. Po kilku nieudanych akcjach, trenerka zareagowała, zmieniając scenariusz na sobotni mecz.

Koszykarki VBW Arki Gdynia, w drugiej kwarcie rozdawały karty, a szefową parkietu została Jasmine Thomas i w owej kwarcie zdobyła 10 punktów. Pod koszem zaradna była Kamila Borkowska, a zza łuku trafiała Haley Górecki. Z dwunastopunktowej straty, gdynianki wyszły na prowadzenie 34:30.

W drugiej połowie spotkania gospodynie płynęły z falą. W przeciągu niespełna pięciu minut zanotowały jedenaście punktów, w tym siedem oczek z rzędu autorstwa kapitan Marissy Kastanek. Kolejne „trójki” dołożyły Haley Górecki i Kamila Podgórna powiększając przewagę do 14 punktów (57:43).

Czwarta kwarta wydawałaby się już tylko formalnością, jednak rywalki nie chciały łatwo oddać zwycięstwa. Poznanianki na pół minuty do końca spotkania, dogoniły żółto-niebieskie niwelując straty do dwóch punktów. Błędy poznanianek – Agnieszki Skobel i Alesi Sutton spowodowały rzuty osobiste gdynianek, które przypieczętowały zwycięstwo gospodyń w ósmym meczu Energa Basket Ligi Kobiet.

Thomas (16, 8 zbiórek, 6 asyst) Górecki 12 (3×3, 6 asyst), Borkowska 9, Kastanek 7, Yurkevichus (7, 9 zbiórek), Fontaine 6, Higgins (6, 8 zbiórek), Podgórna 5, Niemojewska

Już 24 listopada, w Gnieźnie kadra Polski w składzie z Julią Niemojewską, Magdą Szymkiewicz, Kamilą Borkowską i Marissą Kastanek rozegra mecz przeciwko Słowenii w ramach kwalifikacji do EuroBasket 2023. Trzy dni później, Biało-Czerwone zmierzą się z reprezentacją Albanii. Do reprezentacji Ukrainy powołana została Tetyana Yurkevichus. Kadra ukraińska zmierzy się w tych samych dniach z Litwą oraz Francją.