Zuchwała historia z zakurzonej półki 🗓

0
541

25 października w Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Teatr Gdynia Główna zaprasza!

Nasza recenzja:

Lekcja demokracji dla młodych i starszych

Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa? Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. W poszukiwaniu swojego finału odwiedzi Dom Spokojnej Starości dla Książek, poprosi o radę Encyklopedię i nawiąże kontakt z Bojownikami. To nie wszystkie wyzwania stające przed Dziewczynką, na starym papirusowym zwoju została bowiem spisana przepowiednia, która może mówić właśnie o niej. Czy Książce bez zakończenia uda się wypełnić przeznaczenie? Aktorsko – lakowy spektakl, który mówi o odpowiedzialności, zachęca do samodzielnego myślenia oraz kwestionowania narzuconych zasad. Wciągające niczym fascynująca lektura przedstawienie przypomni także słuszność przekonania, że nie warto oceniać książki po okładce.

Przedstawienie 25.10. 2020 godz. 12.00, bilety: 30 zł, rezerwacja: tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632 teatr@teatrgdyniaglowna.pl, bilety online: www.teatrgdyniaglowna.interticket.pl

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Spektakl dla dzieci w wieku 6+.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled kulturalnie