Zrób praktyki w gdyńskich instytucjach kultury

0
615

Jesteś studentem? Pasjonuje cię szeroko pojęta kultura i chciałbyś związać z nią swoją zawodową przyszłość?

 

Weź udział w programie „Praktykuj w kulturze”, którego partnerami są m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe, Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni czy Muzeum Miasta Gdyni. Program realizowany przez Narodowe Centrum Kultury umożliwia studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. To również korzyść dla biorących w nim udział organizacji, które w ten sposób mogą zrekrutować wartościowych członków do swoich zespołów.

Obecnie można zgłaszać się do wiosennej edycji programu „Praktykuj w kulturze”. W inicjatywę zaangażowały się również gdyńskie instytucje. GCF, Pomorska Fundacja Filmowa i Muzeum Miasta Gdyni oferują kilka stanowisk dla praktykantów.

Gdzie i na jakie praktyki można aplikować w Gdyni?

  • asystent koordynatora projektu w Pomorskiej Fundacji Filmowej (160 godzin),
  • kreatywna współpraca z zespołem w Gdyńskim Centrum Filmowym (240 godzin),
  • praktyka w Dziale Historycznym Muzeum Miasta Gdyni (240 godzin),
  • praktyka w Dziale Sztuki Muzeum Miasta Gdyni (320 godzin),
  • praktyka w Dziale Projektów Muzeum Miasta Gdyni (240 godzin).

Nabór trwa do 22 lutego. Praktykanci mogą aplikować poprzez portal Pracuj w kulturze. Wystarczy wypełnić krótki formularz online. Zgłoszenie trafia bezpośrednio do instytucji, która oferuje praktyki. Każdy praktykant może wybrać maksymalnie trzy interesujące go oferty. W trakcie trwania danej edycji można odbyć praktyki w jednej instytucji.

Tegoroczna edycja programu „Praktykuj w kulturze” podzielona została na trzy edycje: wiosenną, letnią i jesienno-zimową. Obecnie trwa nabór do edycji wiosennej.

Oprac. Amelia Bielska