Zostań wolontariuszem

0
962

Fundacja Gospodarcza poszukuje wolontariuszy do projektu pt. „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia” 

Projekt ma na celu włączenie mało aktywnych społecznie seniorów do integracji w środowisku rówieśniczym, przy współudziale młodych wolontariuszy. Uczestnicy wezmą udział w kompleksowym cyklu zajęć edukacyjno-aktywizacyjnych: warsztatach psychologicznych, komputerowych i projektowych, grupie rozwoju osobistego, indywidualnych konsultacjach psychologicznych i komputerowych, spotkaniach z przedstawicielami jednostek miejskich, spotkaniach integracyjnych, festiwalach wymiany i seminarium oraz samodzielnie zrealizują własne pomysły.

Poszukiwane są osoby cierpliwe i empatyczne, chętne do zaangażowania się w działania na rzecz osób starszych, sprawnie korzystające z nowych technologii i potrafiących przekazać swoją wiedzę, rozumiejące problemy seniorów w nabywaniu kompetencji cyfrowych i podejmowaniu nowych wyzwań, potrafiące współpracować w zespole. Dobrze widziane są osoby przed 30 rokiem życia z uwagi na międzypokoleniowy aspekt projektu.

Osoby zainteresowane podjęciem wolontariatu w ramach projektu „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia”, prosimy o przysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: sekretariat@fungo.com.pl. Formularz, Regulamin wolontariatu oraz dodatkowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: http://fungo.com.pl/poranaseniora.html

 

Oprac. Mateusz Kalinowski