Zostań młodzieżowym radnym

0
72

Młodzi, pomysłowi i pełni zapału. Tacy kandydaci są poszukiwani do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. Wybory odbędą się 29 września.

Młodzieżowa Rada Miasta to grupa młodych ludzi, wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach. Jak mówi Marta Otrębska, opiekunka rady, działalność w radzie to okazja do zdobycia niezwykłego doświadczenia, związanego z aktywnością na rzecz miasta i mieszkańców, a także poznania samorządu od środka, zobaczenia, jak działa gmina, rozpoznania potrzeb swoich rówieśników.

Kandydować może każdy uczeń gdyńskiej szkoły w wieku od 15 do 21 lat, niekarany oraz niezawieszony w prawach ucznia. Radi sprawują swojue funkcje społecznie, a ich kadencja trwa 2 lata. Kandydatów na członków rady mogą zgłaszać do szkolnej komisji wyborczej uczniowie, ale można też zgłosić się samemu. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.gdynia.pl/mrm. Niepełnoletni kandydaci muszą dołączyć do zgłoszenia zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Wybory odbędą się 29 września. W każdej szkole ponadpodstawowej w Gdyni wybrany zostanie jeden rady. Na pierwszej sesji radni wybiorą ze swojego grona Prezydium Rady, czyli przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących oraz sekretarza.

Oprac. Martyna Rodzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here