Zostań jurorem EFA

0
580

Gdyńskie Centrum Filmowe szuka chętnych w wieku od 13 do 14 lat, którzy znają język angielski i chcieliby wziąć udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2021. Wydarzenie odbędzie się online 25 kwietnia.

 

Podobnie jak przed rokiem wydarzenie w całości odbędzie się online, w niedzielę, 25 kwietnia. Nastolatkowie, którzy dostaną się do jury, otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych. Wybiorą spośród nich najlepszą europejską produkcję minionego roku.

Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 21-24 kwietnia. A już w niedzielę, 25 kwietnia młodzi jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji oraz uroczystej gali przyznania nagród, prowadzonej w języku angielskim.

Każdy, kto chciałby zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, musi krótko napisać, który z filmów obejrzanych w minionym roku był według niego najlepszy i dlaczego. Można również opowiedzieć o tym w jednominutowym filmiku, nagranym na przykład komórką.

Młodzi jurorzy powinni znać angielski przynajmniej na poziomie podstawowym. Filmy będą wyświetlane z napisami, dyskusja o nich odbędzie się w języku polskim. Jednak sama gala rozdania nagród będzie transmitowana bez tłumaczenia.

Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem trzeba przesyłać do 7 kwietnia na adres: edukacja@gcf.org.pl.

EFA Young Audience Award 2021 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy. W tym samym dniu młodzież – w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego – wcieli się w rolę profesjonalnego jury i będzie głosować na zwycięzcę.

Z myślą o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa w 2012 roku stworzyła nową nagrodę – Młodej Publiczności. To wyróżnienie przyznawane jest w Dniu Filmu Młodego Widza.

Oprac. Amelia Bielska